Vyšší státní příspěvky a šťastnější důchod

Každý by chtěl co nejvyšší možný důchod.

Vyřídíme po našem dopočtu vyšší důchod v průměru o 3 tisíce Kč měsíčně a pomáháme realizovat odchod do předdůchdu či předčasného důchodu až o 5 let.

Krok číslo 1. Správné dopočítání výše důchodu

Česká správa sociálního zabezpečení má k dispozici evidenci starobního, invalidního, pozůstalostního, vdovského, vdoveckého a sirotčího důchodu, stejně tak předčasného starobního důchodu. Jenže mnoho věcí může být špatně zaevidováno, nebo je takzvaně souběh pojištění a vše se počítá. Další věc, která negativně ovlivní důchod je nezaznamenaná doba.

Tento přehled se nazývá Informativní osobní list důchodového pojištění (IOLDP), a můžete si o něj požádat a spočítat si to. My tento důležitý krok řešíme za klienty v rámci penzijního plánu, a je to také první krok ke spolupráci, kde si řekneme, zda Vám dokážeme pomoci či nikoli. Realita bývá taková, že 90% lidí má špatně evidovanou dobu či nezaznamenanou dobu. Tento přehled je k dispozici od ČSSZ ZDARMA 1x ročně. A to na portále ČSSZ – https://eportal.cssz.cz/web/portal

Nejčastější důvody, proč je potřeba tuto problematiku řešit jsou: Neevidovaná doba studia, nevhodně nastavené odvody do sociálního systému, souběh pojištění, nezaevidované doby na ČSSZ, doba strávená na úřadu práce atd. Přesně Vám dokážeme propočítat, kdy je pro Vás nejvýhodnější řešit důchod, a jak bude vypadat.

Více než 1/3 státního rozpočtu je tvořená ze sociálního pojištění a naše mnohaletá zkušenost je taková, že 9 z 10 klientů má evidenci na důchod o 2-6 tisíc Kč měsíčně menší, než na co mají nárok.

Krok číslo 2. Strategie pro vyšší důchod

Konzultace správné strategii v penzijním programu. Dynamičtější strategie má sice za následek, že bude hodnota majetku v doplňkovém penzijním spoření kolísavá, dlouhodobě ale představuje naprosto reálnou šanci na vyšší výnos okolo 7% ročně, včetně složeného úročení. 

1) Spoření konzervativně 

    Měsíčně sám 700 Kč, zaměstnavatel 800 Kč.

    +170 Kč příspěvek od státu

    Celkový vklad klienta za 35 let 294 000 Kč

    Státní příspěvek 71 400 Kč

    Celkově naspořená částka 722 747 Kč.

2) Spoření dynamicky

    Měsíčně sám 700 Kč, zaměstnavatel 800 Kč.

    +170 Kč příspěvek od státu

    Celkový vklad klienta za 35 let 294 000 Kč

    Státní příspěvek 71 400 Kč

    Celkově vyšší naspořená částka 2 030 512 Kč.


Ozvěte se nám, pokud chcete s něčím poradit.

Nebo se podívejte na článek, ve kterém píšeme, jak a z čeho se počítají důchody https://www.vyssiduchod.cz/2022/08/22/z-ceho-se-pocitaji-duchody/

Vyšší státní příspěvky a šťastnější důchod

Jeden komentář u “Vyšší státní příspěvky a šťastnější důchod

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek